Malo je koji udžbenik u stanju prebroditi Scile i Haribde odgojno-obrazovnog sustava (jedno je neumoljivi zakon tržišta, a drugo je stalna mijena tijekom razvoja hrvatskog odgojno-obrazovnog sustava), a ostati traženo stručno štivo među učenicima i nastavnicima. Jedan od njih je i „Psihologija komunikacije“, srednjoškolski udžbenik kojega je autor profesor psihologije Siniša Brlas koji živi, radi i stvara u našoj Virovitičko-podravskoj županiji.
Kada je 2010. godine glavna urednica Naklade Slap rekla kako se nada da će škole, učenici i nastavnici pozitivno odgovoriti barem na veći dio prve naklade od 500 primjeraka nije ni slutila kako će 15 školskih godina kasnije ovo biti jedna od prodavanijih knjiga u njihovoj nakladi i dosegnuti nakladu (u više dotiskivanja, iz godine u godinu) od preko pet tisuća primjeraka.
Deseci tisuća učenika (jer znamo da se udžbenici preprodaju i koriste i rabljeni, ne kupuju svi samo nove udžbenike) stasali su u Republici Hrvatskoj u svojim obrtničkim zanimanjima upravo uz ovaj udžbenik te postali vrijednim članovima našega društva. U vrijeme u kojemu je nastao, ovaj je udžbenik bio toliko suvremen i ispred svoga vremena da je to ostao i 15 godina kasnije te nastavlja pomagati učenicima razvijati komunikacijske vještine toliko važne za njihovu komunikaciju s korisnicima usluga.