KOLAR inflacija je odgovornost Vlade, ne može se prebaciti na trgovce
Sindikati upozorili na probleme u obrazovanju povodom Međunarodnog dana obrazovanja
HAKOM-ova brošura Ključevi sigurnog interneta za 50.000 učenika
Nova TV priprema ponudu za dodjelu nove koncesije
Sabor u petak glasa o vraćanju Josipa Dabre u saborske klupe
Uručeni Sporazumi o preventivnim pregledima za hrvatske branitelje za 2025.
SLJEPĆEVIĆ Naš film govori i o situaciji u kojoj smo danas

  Aktualnosti

Stečajni upravitelj u zatvoru, nitko ne može preuzeti dužnost u PG Lukaču

        13.01.2006.
Stečajni upravitelj u zatvoru, nitko ne može preuzeti dužnost u PG Lukaču

VIROVITICA, 13. siječnja – Na današnjoj konferenciji za novinare u Zajednici sindikata Virovitičko-podravske županije okupilo se trideset radnika Poljoprivrednog gospodarstva Lukač u stečaju koji su javnost željeli upoznati s nizom problema koji ih prate već sedam godina, od kada je pokrenut stečajni postupak. PG Lukač trenutno je bez stečajnog upravitelja jer je Zvonko Vrkić (45) sredinom prosinca uhićen u akciji USKOK-a prigodom primanja mita od 200.000 kuna. Kako se nalazi u istražnom zatvoru ne može obnašati dužnost niti se može obaviti primopredaja pa svi poslovi oko stečaja stoje.

«Sud nam nije poslao nikakvu obavijest pa ne znamo što se zapravo dešava sa stečajem, a nikakvo rješenje nisu dobili ni naši odvjetnici. Ne bih rekao da je ovom slučaju Sud trom nego da radi po nečijem naputku», rekao je Damir Jakuš, predsjednik Zajednice sindikata Virovitičko-podravske županije koji je, na zahtjev radnika, 1999. godine i pokrenuo stečajni postupak.

Jakuš je objasnio da iz Upravnog suda već četiri godine čekaju rješenje o sudbini 2500 hektara zemlje u vlasništvu PG Lukača koju je država «prisvojila». «Poduzeće je kupilo tu zemlju za što postoje svi kupoprodajni ugovori nakon čega je sve provedeno kroz gruntovne knjige. Nadam se da će Sud donijeti odluku u korist poduzeća, ako ne bilo bi krajnje vrijeme da nam pošalju rješenje s kojim to odbijaju kako bi mogli koristiti pravni lijek», kazao je Jakuš.

Sporna zemlja nije ušla u stečajnu masu, a prodajom PG Lukač bi mogao podmiriti dugove prema svih 104 radnika. Naime, do sada je tek mali dio duga isplaćen, a pravomoćnim presudama ostaje, na ime otpremnina, isplatiti još 18, 5 milijuna kuna.

Bivša zaposlenica Anka Mioković kaže je njen odvjetnik Upravnom sudu poslao nekoliko požurnica, ali nikada nikakav odgovor nije stigao. «Zanima me zašto se naš predmet na Upravnom sudu nalazi tako dugo. Tu zemlju smo mi kupili svojim novcem, za nju smo izdvajali od svojih plaća, a prema Zakonu morali smo biti obeštećeni», rekla je gospođa Mioković dodavši kako polovica radnika nije stekla pravo naknadu pa već godinama nemaju od čega živjeti jer ih nitko neće zaposliti s obzirom na godine starosti.

Komentari




Još iz kategorije Aktualnosti



Virovitica.net koristi kolačiće kako bi Vama omogućili najbolje korisničko iskustvo, za analizu prometa i korištenje društvenih mreža. Za više informacija o korištenju kolačića na portalu Virovitica.net kliknite ovdje.