"Ne znam zašto se neke ljude etiketira i izolira samo zbog povijesti", komentirao je Kartelo na upit novinara, situaciju što je suprug predsjedničke kandidatkinje Možemo! Ivane Kekin, Mile Kekin, kako kaže,  'ne znajući o kome se točno radi", išao na kavu s kontroverznim poduzetnikom Nikicom Jelavićem.

Niko Tokić Kartelo je ocijenio da Kekin tu situaciju koristi u političke svrhe. Upitan smatra li sumnjivim što DORH provodi izvide upravo sada za vrijeme predsjedničke kampanje oko nabavke ECMO medicinskih uređaja iz razdoblja Vlade Zorana Milanovića, rekao je da je 'politika okrutna'. "Vjerojatno je jednim dijelom pokrenuto", ustvrdio  je.

"Pričalo se i prije da je bilo slučajeva za vrijeme dok je Milanović bio premijer i on je koliko znam zbog tog slučaja smijenio ministra. To je nabava i pomoć iz EU i koliko god se ta pomoć činila dobrom, zalažem se da se ukinu subvencije na taj način", dodao je.

Bilo bi bolje, ustvrdio je, da ti novci koji dođu u proračun, da ih država da kroz nekakav kredit od 1 posto, pa bi se onda najbolje vidjelo tko radi i tko stvara.

Vezano za svoju predsjedničku kampanju Kartelo kaže da je krenuo u kampanju tako što se rasplakao, pun emocija što je uopće dobio  kandidaturu. "To je postalo viralno, a ona je odmah iza mene po tom slučaju s dotičnim gospodinom", dodao  je Kartelo.

Upitan, rekao je i da dolazi u lokal za koji nije siguran je li u vlasništvu Nikice Jelavića, ali da se nisu stigli upoznati i samo se pozdrave kada  se sretnu.

Što se tiče njegove predsjedničke kampanje rekao je da je dio Hrvatske prošao u pretkampanji te da nije ni lijevo ni desno.  "Tijekom kampanje putovat ćemo po cijeloj Hrvatskoj. U ponedjeljak idemo u Istru, poslije Banovina, Podravina, bit će zanimljivo", rekao je Kartelo.

Dodao je da je cijeli svoj život posvetio pomoći raznim udrugama, a puno lakše će to raditi kao predsjednik. Zalagat ću se za veću uključivost Vlade RH za pomoći osobama s invaliditetom", pojasnio je.

"Svi znamo da su osobe s invaliditetom jedna od najugroženijih skupina u Hrvatskoj. Ima ih oko 17 posto i bilo bi dobro da se Vlada uključi s troškovima plaćanja i liječenja. U tom slučaju bi osobe s invaliditetom mogle biti i radno sposobnije i tako ne bi bili teret svojim obiteljima i društvu", dodao je.