KOLAR inflacija je odgovornost Vlade, ne može se prebaciti na trgovce
Sindikati upozorili na probleme u obrazovanju povodom Međunarodnog dana obrazovanja
HAKOM-ova brošura Ključevi sigurnog interneta za 50.000 učenika
Nova TV priprema ponudu za dodjelu nove koncesije
Sabor u petak glasa o vraćanju Josipa Dabre u saborske klupe
Uručeni Sporazumi o preventivnim pregledima za hrvatske branitelje za 2025.
SLJEPĆEVIĆ Naš film govori i o situaciji u kojoj smo danas

  Virovitica

Imamo fontanu!

        20.08.2002.
Imamo fontanu!
VIROVITICA, 20. kolovoza - Primjetili smo, da u gradskoj fontani ispred Robne kuće opet ima vode. I to ne prljave i mutne od nedavnih kiša, već čiste i svježe iz gradskoga vodovoda. Obećanje je to bilo gradskih majki i otaca da će do Rokova gradsko `ružno pače` izrasti u labuda. Učinjeno je to vlastitim snagama i uz vrlo malo novca što samo pokazuje da je i svih ovih godina za to nedostajala tek dobra volja. Istina, rađeno je po sistemu "pusti vodu dok gosti ne odu" ili, drugim riječima, glavni razlog zbog kojega fontana nije funkcionirala - a to je visoka cijena vode koju troši jer nije ugrađen kružni sustav cirkuliranja vode - nije riješen. Razlog je što je raspisan natječaj za urbanističko osmišljavanje središnjeg gradskog trga pa će u okviru toga biti osmišljen i budući izgled (navodno i smještaj!) fontane.

Fontana je inače poklon koji su Gradu 1984. godine, za 750. rođendan, izgradili gradski obrtnici. No, Virovitica, pokazalo se, baš i ne skrbi suviše o poklonjenim vrednotama. Treba samo pogledati Mikeša na Trgu kralja Tomislava, Svetog Roka na Zvonimirovom trgu, a skulptura u drvu iz gradskog parka već je i uklonjena, ne samo nagrižena već sasvim `pojedena` zubom vremena.

Virovitica opet ima fontanu

Komentari


16.3.2008. 15:18


Još iz kategorije Virovitica



Virovitica.net koristi kolačiće kako bi Vama omogućili najbolje korisničko iskustvo, za analizu prometa i korištenje društvenih mreža. Za više informacija o korištenju kolačića na portalu Virovitica.net kliknite ovdje.