Gradski odbor Hrvatske demokratske zajednice Slatina osuđuje vandalski čin napada na privatnu imovinu gradonačelnika Grada Slatine Ivana Roštaša, ujedno i kandidata koalicije stranaka HDZ-HSP AS-HSLS-HSS-SU za gradonačelnika na predstojećim izborima. Napadom na privatnu imovinu Ivana Roštaša, neposredno je ugrožena sigurnosti njega i njegove obitelji, koja se za vrijeme vandalskog napada nalazila u kući. Vjerujemo u pravni sustav i efikasnost rada policije, te se nadamo da će krivci za ovo nedjelo biti brzo pronađeni, te da će snositi odgovornost za ugrožavanje sigurnosti obitelji i imovine gradonačelnika Roštaša. Iskreno se nadamo da vandalski čin nije instruiran političkim akterima, te da nije u vezi s nadolazećim izborima za gradonačelnik Grada Slatine.
Staklo je razbijeno u noći sa 23. na 24. svibnja. Na mjestu događaja pronađena je cigla u komadima stakla. U tijeku je forenzička obrada predmeta pronađenih na mjestu događaja.
Kako navodi Domovina.blog pozivajući se na neslužbene izvore, Ivan Roštaš se prije nekoliko dana verbalno sukobio sa sinom pa se ne isključuje mogućnost da je štetu počinio upravo on. Roštaš taj automobil rijetko koristi, jer se vozi službenim vozilom Gradske uprave.
Foto Službena stranica HDZ-a Slatina