Da bi ishodio status ratnog vojnog invalida, Babić je uz pregršt liječničke dokumentacije morao imati i potvrdu svog zapovjednika o okolnostima stradavanja. Potvrđuje to za Večernji list i dr. Stjepan Feketić, bivši virovitičko-podravski župan te šef tročlane liječničke komisije koja je odlučivala o Babićevoj invalidnosti:
- Samog predmeta se ne sjećam pa ne mogu o njemu govoriti. Uglavnom, procedura je bila takva da je nalazima trebalo priložiti potvrdu o sudjelovanju u postrojbi te potvrdu o ranjavanju, zatim karton liječnika opće medicine, da se vidi kakav je zdravstveni status osobe bio i prije ranjavanja. Naša odluka nije bila konačna, već se nalaz slao drugostupanjskoj komisiji u Zagreb - tumači dr. Feketić.
Istražitelji ga, dodaje, do sada nisu ispitivali o dr. Ivicu Babiću.
Okolnosti stradavanja dr. Ivice Babića ne sjeća se ni njegov ratni zapovjednik Đuro Dečak:
- Moguće je da sam ja potpisao Babiću potvrdu jer sam bio njegov direktno nadređeni. Ako jesam, onda na toj potvrdi na lijevoj strani stoji ime i prezime osobe koja mi je dala da to potpišem. Ako je nešto i lažirano, to je radila liječnička struka. Iako, mislim da se ovdje radi o političkom obračunu i političkom pritisku - kaže general Dečak pa na pitanje zašto se prije desetak godina, kada su počele kružiti priče o tome da je Babić lažni invalid, nije krenulo u rasvjetljavanje cijelog slučaja, odgovara:
- Pa tada liječnički sindikat nije bio u štrajku!
Bivši ministar branitelja Ivica Pančić govori da je tijekom mandata pokrenuo reviziju lažnih vojnih invalida, ali da se s njom stalo nakon što je ministrica branitelja postala Jadranka Kosor, koja pak ne želi javno polemizirati s Pančićem.
Kada je "slučaj Babić" dospio do Državnog odvjetništva, već je bila nastupila relativna zastara jer se krimen koji mu se sada stavlja na teret u to doba nije nalazio među kaznenim djelima za koje zastare nema. Pravnici s kojima smo razgovarali kažu da se, da je bilo političke volje, anonimka protiv dr. Babića na čistac mogla istjerati puno prije - revizijom kroz upravni postupak koji je trebalo pokrenuti Ministarstvo branitelja.
I general Dečak smatra da se sve trebalo riješiti puno prije. O dr. Babiću on ima samo riječi hvale iako u mirnodopsko vrijeme nisu, kaže, bili na istim političkim stranama:
- Kad sam bio župan, on je bio vijećnik SDP-a. No, Ivica je bio moj dragovoljac, a potkraj 1991. godine postavio sam ga za načelnika saniteta. Taj je čovjek prošao ratišta zapadne Slavonije, a danas ga proziva onaj koji nije bio s nama, koji je pobjegao i grijao stražnjicu u Zagrebu - govori general Đuro Dečak.
Istražitelji ni njega nisu ispitivali o doktoru Babiću.