KOLAR inflacija je odgovornost Vlade, ne može se prebaciti na trgovce
Sindikati upozorili na probleme u obrazovanju povodom Međunarodnog dana obrazovanja
HAKOM-ova brošura Ključevi sigurnog interneta za 50.000 učenika
Nova TV priprema ponudu za dodjelu nove koncesije
Sabor u petak glasa o vraćanju Josipa Dabre u saborske klupe
Uručeni Sporazumi o preventivnim pregledima za hrvatske branitelje za 2025.
SLJEPĆEVIĆ Naš film govori i o situaciji u kojoj smo danas

  Sponzorirano

Balkon sa Finine zgrade urušio se zbog starosti građevine

        14.05.2013.
Balkon sa Finine zgrade urušio se zbog starosti građevine

Pet dana nakon urušavanja dijela balkona sa zgrade Fine u središtu Virovitice iz Fine je stiglo priopćenje u kojem se kaže da je do urušavanja zbog starosti, odnosno načina gradnje u 19. stoljeću. Priopćenje prenosimo cijelosti.

Zgrada Fine u Virovitici, na Trgu kralja Tomislava 3, nalazi se unutar arheološke zone te registrirane urbanističke cjeline grada Virovitice, upisane u Registar nepokretnih kulturnih dobara, a izgrađena je 1892. godine.

Normativi i standardi u građevinarstvu toga vremena ne odgovaraju današnjim potrebama, gdje su određeni bitni zahtjevi za građevinu koji se osiguravaju u projektiranju i građenju građevine, pri čemu je jedan od njih i mehanička otpornost i stabilnost, tako da predvidiva djelovanja tijekom građenja i uporabe ne prouzroče rušenje građevine ili njezina dijela.

Na oštećenom dijelu balkona vidljivo je da nema željezne armature, nego je statika balkona riješena načinom gradnje iz toga vremena.

Procjena štete moći će se utvrditi nakon izrade tehničke specifikacije, odnosno troškovnika za radove na sanaciji balkona, a za koji je potrebna suglasnost od strane konzervatorskog odjela u Požegi, nadležnog za podru čije Požeško-slavonske i Virovitičko-podravske županije. Daljnji postupak je izrada procijenjene vrijednosti svih stavki troškovnika. Iz navedenih razloga, trenutno nemamo informaciju o procijenjenoj  vrijednosti radova.

Radovi na sanaciji balkona započet će nakon provođenja postupaka nabave radova od strane Fine, s obzirom da je Fina obveznik primjene Zakona o javnoj nabavi.

 

Komentari




Još iz kategorije Sponzorirano



Virovitica.net koristi kolačiće kako bi Vama omogućili najbolje korisničko iskustvo, za analizu prometa i korištenje društvenih mreža. Za više informacija o korištenju kolačića na portalu Virovitica.net kliknite ovdje.