Virovitica.net

Aktualnosti

U utorak Turneja male čigre

jrg  ●  30.05.2005.

VIROVITICA, 30. svibnja – U utorak će na Trgu kralja Tomislava biti održana prosvjedna akcija «Turneja male čigre» koja se provodi u okviru kampanje «Spasimo Dravu» za zaustavljanje iskapanja šljunka i pijeska iz rijeke Drave i Mure te kanaliziranja korita. Akcija se od 30. svibnja do 4.lipnja 2005. održava po županijskim središtima uz rijeku Dravu i u Zgrebu.
Glavni cilj turneje je popularizacija male čigre kao pokazatelja prirodnog stanja Drave s naglaskom na problem uništavanja njenih staništa iskapanjem šljunka i pijeska iz korita i s obala Drave.
Kampanja «Spasimo Dravu» traje već niz godina, prvenstveno pod vodstvom Dravske lige, a uz pomoć Zelene akcije, Svjetskog fonda za zaštitu prirode (WWF- a), Euronatur- a i udruge DOPPS iz Slovenije.
Na akciji ćemo dijeliti promotivne materijale, te razgovarati s polaznicima uz velik transparent male čigre kako priča s bagerom!
Više o maloj čigri može pročitati ako kliknete ovdje

Aktualnosti

Ahmetović: Radujem se danu kada će Hrvatska postati slo ...

Hajdaš Dončić: Osoba koja je djetetu dala bombu ne zasl ...

Gradonačelnik Kraljeva na društvenim mrežama targetirao ...

Sanja Modrić: Turudić je zato pronašao SDP-ovku kako bi ...

AI aplikacija za pomoć slijepim i slabovidnim osobama p ...

Oglas: Iznajmljuje se garsonjera u Zagrebu - Borongaj – ...

Otvoreno pismo predsjedniku Općinskog suda Krunoslavu G ...

Program za one koji pokreću svoje zajednice

Ahmetović: Dabro je propucao legitimitet parlamentarne ...

U prvih pet dana 2025. godine rođeno 15-ero djece