Virovitica.net

Izbori 2007.

Gong traži promatrače izbora

24.10.2007.
Gong traži promatrače izbora
će i na predstojećim izborima obavljati promatranje izbornog dana i paziti da izbori prođu u skladu s odgovarajućim zakonskim propisima pa je udrugama uputio poziv za regrutaciju promatrača. Želja ime je prikupiti što je više moguće promatrača za ove izbore kako bi mogli nadgledati tijek izbora na što je više moguće biračkih mjesta.

Ovim putem pozivamo Vas da nam se priključite, odnosno da zainteresirani punoljetni članovi Vaše udruge kao promatrači volontiraju za GONG. Molimo Vas da o ovom pozivu obavijestite članove i simpatizere Vaše udruge, ali i Vaše prijatelje, znance, rodbinu, za koje smatrate da bi bili zainteresirani za promatranje izbora. Napominjemo da promatrači GONG-a mogu biti samo osobe koje nisu članovi niti jedne političke stranke.

Također napominjemo da je ovo zadnje «masovno» promatranje izbora od strane GONG-a, te zapravo zadnja šansa za sve zainteresirane da dožive jedno ovakvo zanimljivo životno iskustvo. U budućnosti će se GONG više posvetiti pojedinim fazama izbornog procesa (npr. ažuriranje popisa birača, praćenje financiranja izborne kampanje političkih stranaka i neovisnih kandidata) a u puno manjem opsegu ćemo promatrati izbore na samim biračkim mjestima.

Svi zainteresirani mogu nam se prijaviti na slijedeće načine:
- na našoj web stranici www.gong.hr može se ispuniti prijavnica za promatranje izbora
- mogu se prijaviti na broj telefona 01/550-5555
- također se mogu prijaviti na telefon i e-mail Regionalnog ureda GONG-a u Slavonskom Brodu: 035/444-183 (svaki radni dan od 08:00 – 16:00h), slavonski_brod@gong.hr

I za kraj, navodimo nake odgovore naših dosadašnjih promatrača na pitanje “zašto uopće želite volonterski promatrati izbore”?
- Zato što želim sudjelovati u izbornom procesu na aktivniji način, a ne samo kao birač.
- Zato što želim naučiti nešto novo - i u teoriji i u praksi! I svaki put naučim i doživim nešto novo.
- Zato što mi je to svaki put odlično iskustvo i imam jako puno priča s biračkog mjesta.
- Zato što se osjećam korisno.
- Zato što sam upoznala mnogo novih ljudi na edukaciji i u GONG-u.
- Zato što vjerujem u načela za koja se GONG zalaže - slobodni i pošteni izbori u skladu sa zakonima RH.
- Zato što me nervira kada netko želi muljati na izborima.
- Zato što su me nagovorili, ali nisam požalio. Bilo mi je zanimljivo i ugodno i na kraju sam se osjećao ponosno.
- Zato što mi je fora. Prošli put sam rekla da neću više promatrati jer sam bila na groznom biračkom mjestu i došla sam doma u pola noći, ali nakon toga sam ipak bila sretna što sam bila tamo i mislim da i na ovim izborima želim na isto biračko mjesto. Bit će sretni kad me vide, ha, ha.
- Zato što skupljam kolekciju GONG-ovih majica :-)

Izbori 2007.

HDSSB podnio žalbu Ustavnom sudu

Slatinski SDP-ovci zadovoljni rezultatima

Keserica čestitao HDZ-u

Čavlović: Ima vremena za čestitke

Đakić: Osim HSLS-a još nam nitko nije čestitao na pobje ...

Zamalo batine

Đakić, Čavlović i Pecek komentiraju rezultate izbora

U 4. izbornoj jedinici HDZ-u 6, SDP-u 5 mandata

U Virovitici HDZ-u 5361, a SDP-u 4184 glasa

Do 16 sati u Virovitici izašlo 48.48 posto glasača