Vizualni umjetnik i dizajner Marcus Byrne je za oblikovanje svakodnevnih kućanskih aparata inspiraciju našao u arhitektonskoj estetici Antonija Gaudija (1852 - 1926). Gaudi, svestrani španjolski umjetnik, arhitekt i dizajner, poznat je po svom originalnom stilu. Najpoznatije njegovo djelo je Bazilika Svete obitelji (katalonski Temple Expiatori da la Sagrada Familia) u Barceloni. Ova nikada dovršena neogotička monumentalna sakralna arhitektura impozantnih dimenzija visine je 172,5 m (Zagrebačka katedrala visine je 108 m). Osim bazilike, Gaudi je projektirao mnoge secesijske i neogotičke građevine i interijere za čiju je inspiraciju koristio prirodu, zaobljene organske forme često jakih boja, katalonske špilje, koralje….
Byrne oponaša sofisticirani Gaudijev stil, teksturirane površine iz prirode i organske formacije katalonskih špilja: „Živimo u doba Applea i Tesle s minimalističkim dizajnom. Sve marke automobila i kućanski uporabni aparati imaju modele sličnog izgleda“. Byrne za dizajn kućanskih aparata također koristi elemente živopisnih Gaudijevih zgrada s keramičkim mozaicima i vitrajima. Umjetnička djela s prikazom svakodnevnih predmeta zaobljenih maštovitih oblika u šarenim uzorcima generira kombinirajući alat umjetne inteligencije za pretvaranje teksta u sliku Midjourney i Photoshop za završno uređivanje.
Sponzor serijala o dizajnu je ie-centar.
Krunoslav Kovač rođen je u Virovitici. Od 1974. do 1988. bio je zaposlen u VTC projektu kao odgovorni projektant te je u tom periodu bio autor više javnih i privatnih građevina. Od 1989. do 2007. radi kao dizajner i rukovoditelj Razvoja novih proizvoda u vodećoj hrvatskoj tvrtci za proizvodnju namještaja Tvin. 2007. godine osniva Ured ovlaštenog arhitekta. Više puta izlaže na poznatim sajmovima IMM i Orgatec u Kölnu te na sajmovima u Birminghamu, Stockholmu, Milanu, Beogradu i Ljubljani, na izložbama Centra za dizajn HGK-a, na Zagreb Design Weeku i Ambienti u Zagrebu. Član je više strukovnih udruženja te dobitnik brojnih nagrada i priznanja.